News Box Office USA: Nie ma mocnych na Strażników Galaktyki vol. 2 - FilmPL
BoxOffice  |  16 Maj 2017 o 16:15  |  
komentarze: (0)
  |  
4.4 (5)
Drugi raz z rzędu "Strażnicy Galaktyki vol. 2" zdominowali amerykański Box Office. Do amerykańskiej puli filmu wpadło kolejne 65 milionów dolarów. Łącznie film w samych USA zarobił już ćwierć miliarda dolarów. Łącznie na całym świecie film zgarnął już ponad 630 mln.$.

Zwiastun "Strażników Galaktyki vol. 2"


Drugie i trzecie miejsce zajęły premiery kinowe - kolejno "Babskie wakacje" oraz "Król Artur: Legenda miecza" - filmy jednak zarobiły troszkę więcej niż połowę kwoty zarobionej przez "Strażników". Druga pozycja w rankingu zarobiła 19,5 miliona dolarów, natomiast trzecia pozycja - 15,4 miliona.

Jednak to co się dzieje poza podium, ponownie nie zadowala. Przede wszystkim za sprawą niskich wpływów = niskiej frekwencji.

Czwarte miejsce zajęli "Szybcy i wściekli 8" z zarobioną kwotą 5,4 miliona dolarów a łącznie film po pięciu tygodniach wyświetlania zarobił w USA zaledwie 215 milionów zielonych. W przekroju wszystkich ośmiu części, ostatnia zajmuje aktualnie trzecie miejsce (pierwsze niepodzielnie zajmuje siódma część serii F&F z 353 milionami dolarów w USA).

Piąte miejsce, jak w ubiegłym tygodniu zajął film Disneya "Piękna i Bestia" z 4,8 milionami dolarów (łącznie film tylko w USA osiągnął wynik prawie 0,5 miliarda dolarów).

W rankingu znalazło się jeszcze jedno miejsce dla nowości kinowych - "Lowriders" zajął 8 miejsce z wynikiem 2,4 miliona dolarów. Jest to niski wynik, ale zwróćmy uwagą że na całe USA wprowadzono zaledwie 295 kopii filmu, więc średnia na film jest wysoka, i gdyby liczba kopii była wyższa, film znalazłby się w rankingu na drugim miejscu za "Strażnikami".

Zwiastun "Lowriders"W najbliższy weekend do amerykańskich kin wejdzie "Obcy: Przymierze", "
Dziennik cwaniaczka: Droga przez mękę
", "Ponad wszystko", "Komuna" (wersja limitowana) oraz "Wakefield" (wersja limitowana).

Pełne zestawienie Box Office'u USA zobaczycie TUTAJ.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.

Gorące Wiadomości